Alternativní pohony

GLA plug-in hybrid.

Pohon budoucnosti: modelem GLA 250 e plug-in hybrid dokazuje GLA svůj chytrý hnací výkon s maximálním výkonem na elektřinu, větším dojezdem a nízkou spotřebou. Akumulátor lze nabíjet jak přes spalovací motor, tak i přes elektrickou síť. Díky tomu pojedete vždy efektivně – s nízkými emisemi ve městě a nezávisle na dojezdu na dlouhých cestách.

62 km dojezd na elektrický pohon[1]

40 minut Doba nabíjení u rychlonabíjecích stanic*

Spotřeba 1.3 l/100 km (kombinovaná)[1]

*Doba nabíjení odpovídá nabití z 10 na 80 % plného nabití při použití rychlonabíjecí stanice na stejnosměrný proud s napájecím napětím 400 V a elektrickým proudem minimálně 500 A.

GLA 250 e | Předběžné hodnoty WLTP: kombinovaná spotřeba paliva: 1,4-1,1 l/100 km; kombinovaná spotřeba elektrického proudu: 20,4-18,9 kWh/100 km; emise CO2 v kombinovaném provozu: 31-24 g/km.[1]

[1] Údaje o spotřebě paliva, emisích CO₂, elektrické spotřebě a dojezdu jsou předběžné a byly zjištěny interně v souladu s certifikační metodou „zkušebního postupu WLTP“. Dosud nejsou k dispozici hodnoty potvrzené od úředně akreditované zkušební instituce ani ES schválení typu ani osvědčení o shodě s oficiálními hodnotami. Odchylky mezi údaji a oficiálními hodnotami jsou možné.

Více informací

Vozidla plug-in hybrid

Vozidla plug-in hybrid

Zjistěte více o pohonu plug-in hybrid od Mercedes-Benz a jeho výhodách: vysoký výkon systému a účinnost i praktický elektrický dojezd.

Možnosti nabíjení pro vozidla plug-in hybrid

Možnosti nabíjení pro vozidla plug-in hybrid

Vozidlo plug-in hybrid lze v zásadě nabíjet z vhodné domácí zásuvky. Podstatně rychlejší a bezpečnější alternativou je však vždy wallbox (není zahrnut v rozsahu dodávky) od Mercedes-Benz. Díky němu má vozidlo za krátkou dobu znovu k dispozici plný elektrický dojezd. Pokud zrovna nejste doma, máte možnost „dočerpat“ do vozidla elektrickou energii také u veřejných nabíjecích stanic. Využívejte při nabíjení na veřejných nabíjecích stanicích výhod služby Mercedes me Charge[1], jedné z největších nabíjecích sítí. Zvolte si pro Vás optimální tarif nabíjení a využívejte výhod pevných cen.

[1] Chcete-li používat službu Mercedes me connect „Mercedes me Charge“, potřebujete samostatnou smlouvu o nabíjení s vybraným třetím poskytovatelem, prostřednictvím které bude probíhat úhrada a vyúčtování procesů nabíjení. Pro využívání služeb Mercedes me connect je nutné osobní Mercedes me ID a odsouhlasení uživatelských podmínek služeb Mercedes me connect.