Výbavy

Výrazné prvky výbavy nového vozu CLA Shooting Brake.

Zjistěte více o dalších dostupných výbavách nového vozu CLA Shooting Brake, mimo jiné z kategorií multimediální systémy, asistenční systémy řidiče, ale i komfort a bezpečnost.

Multimediální systémy

Multimediální systém MBUX

MBUX nejnovější generace

Se zavedením nejnovější generace našeho multimediálního systému MBUX bude vnitřní prostor vozidla CLA Shooting Brake ještě digitálnější a inteligentnější. Přes LCD obrazovky lze hlasem, dotykem nebo gesty intuitivně ovládat funkce vozidla a systém se přitom pokaždé něco přiučí. Zobrazení displeje lze individuálně přizpůsobit prostřednictvím celkem tří vzhledů zobrazení a tří režimů (Navigace, Asistence, Servis).

Příprava pro multimediální systém MBUX přináší různé služby streamování hudby jako Amazon Music, Apple Music, Spotify nebo TIDAL přímo do Vašeho vozidla. Služba TuneIn Vám navíc poskytuje přístup k mnoha internetovým rozhlasovým stanicím a podcastům. V závislosti na poskytovateli budete potřebovat uživatelský účet. Dostupnost nabídky závisí na Vašem modelu vozidla a může se kdykoliv měnit.[1][2][3]

[1] V závislosti na konfiguraci se volí volitelná výbava.

[2] Nabídka je k dispozici pouze ve vybraných zemích. Zkontrolujte prosím dostupnost poskytovatelů ve své zemi. Příprava pro multimediální systém MBUX vyžaduje aktivní internetové připojení. Můžete je vytvořit pomocí odemknutí služby třetího poskytovatelé objemu dat Komfort* u externího poskytovatele mobilní sítě (Mobile Network Operator, MNO).

[3] Tato služba Mercedes me connect je k dispozici pro vozidla s multimediálním systémem MBUX. Pro používání je nutný aktivní uživatelský účet Mercedes me connect. Navíc musí být příslušné vozidlo propojeno s uživatelským účtem a musí být aktivována služba „Online hudba“. Pro využívání služby musí být dále k dispozici odpovídající účet u příslušného poskytovatele streamingu. Dostupnost poskytovatelů streamingu se může v jednotlivých regionech lišit.

Integrace chytrého telefonu

Integrace chytrého telefonu

Integrace chytrého telefonu[1] bezdrátově propojuje mobilní telefon s multimediálním systémem prostřednictvím Apple CarPlay™ a Android Auto™. Tímto způsobem získáte pohodlný přístup k nejdůležitějším aplikacím Vašeho chytrého telefonu. Rychle a snadno můžete používat také aplikace od jiných poskytovatelů, jako např. Spotify.

[1] V závislosti na konfiguraci se volí volitelná výbava.

Asistenční systémy

Aktivní asistent jízdy v pruzích

Aktivní asistent jízdy v pruzích

Aktivní asistent jízdy v pruzích je všímavý pozorovatel: pokud neúmyslně opustíte svůj jízdní pruh nebo se nebezpečně blížíte k jiným účastníkům silničního provozu, může Vás systém pomocí zásahu do řízení vrátit zpět do Vašeho jízdního pruhu. Jestliže jízdní pruh přesto opustíte, následují navíc varovné vibrace volantu.

Mercedes-Benz CLA kupé Aktivní brzdový asistent

Aktivní brzdový asistent

Tento asistent může pomoci zabránit kolizi s vozidly jedoucími vpředu nebo stojícími vozidly, s vozidly v protisměru při odbočování a s pohybujícími se chodci a cyklisty. K tomu účelu nabízí systém kromě varovné funkce odstupu a varování před nárazem zejména podporu při brzdění přiměřeně situaci – až po nezávislé nouzové brzdění.

Mercedes-Benz CLA kupé Aktivní asistent udržování odstupu DISTRONIC

Aktivní asistent udržování odstupu DISTRONIC

Komfort aktivního asistenta udržování odstupu DISTRONIC[1]již nebudete chtít při plynulé a váznoucí jízdě v koloně postrádat. Systém Vám usnadňuje řízení díky automatickému přizpůsobování rychlosti podle pomaleji jedoucích vozidel před Vámi. Požadovaný odstup je možné nastavit v několika stupních.

Asistent sledování mrtvého úhlu

Asistent sledování mrtvého úhlu

Asistent sledování mrtvého úhlu[1]se místo Vás podívá s naprostou přesností – zejména pokud aktivujete blinkr. Systém Vás tak může opticky a akusticky varovat před bočními kolizemi s jinými účastníky silničního provozu v mrtvém úhlu. Systém zůstane ostražitý i po jízdě a upozorní Vás, pokud otevřete dveře v nesprávném okamžiku.

Rozšířená realita MBUX pro navigaci

Rozšířená realita MBUX pro navigaci

Pro lepší zvládání komplexních dopravních situací propojuje systém rozšířené reality MBUX pro navigaci[1]virtuální svět s tím skutečným. Tato technologie integruje navigační a dopravní informace do obrazu přenášeného kamerou. Do svého cíle tak můžete dorazit rychle, bezpečně a bez stresu.

Parkovací systémy

Parkovací systémy

Parkovací systémy nejnovější generace asistují při zajíždění na podélná a příčná parkovací místa a vyjíždění z nich jízdou vpřed nebo couváním. Počínaje přehledem všech rozpoznaných parkovacích míst v okolí, přes výhled do všech stran až po volbu různých možností parkování. Při parkování couváním může systém navíc varovat před účastníky silničního provozu v příčném směru.[1]

[1] V závislosti na konfiguraci se volí volitelná výbava.

Komfort

Komfortní sada KEYLESS-GO

Komfortní sada KEYLESS-GO

Maximální komfort pro Váš běžný den za volantem: s komfortní sadou KEYLESS-GO[1]otevřete, nastartujete a zamknete své vozidlo tím, že jednoduše nosíte Váš klíček u sebe. S funkcí HANDS-FREE ACCESS navíc otevřete a zavřete dveře zavazadlového prostoru máchnutím nohou pod nárazník ‒ což je velmi užitečné, když nesete spoustu věcí z nákupu.

Automatická klimatizace THERMOTRONIC

Automatická klimatizace THERMOTRONIC

THERMOTRONIC[1] reguluje individuální teplotu ve dvou zónách. Vy a Váš spolujezdec si tak můžete nastavit teplotu nezávisle na sobě. Přitom nemusíte provádět dodatečnou regulaci. Citlivé snímače registrují i změněné podmínky jako intenzitu slunečního záření.

Sada komfortních sedadel

Sada komfortních sedadel

Sada komfortních sedadel[1] Vám se svými četnými možnostmi nastavení nabízí optimální polohu sedadla. Individuální a ergonomické nastavení sedadla nalezne každý řidič. Možnost prodloužení polštáře sedáku ocení zejména řidiči velkého vzrůstu. Oblast stehen je tak prodloužena až o 6 centimetrů.

Dveře zavazadlového prostoru EASY-PACK

Dveře zavazadlového prostoru EASY-PACK

Opravdu praktická funkce: dveře zavazadlového prostoru EASY-PACK[1] lze elektricky otevřít a zavřít a usnadnit tak nakládání a vykládání zavazadlového prostoru. Otevírání zavazadlového prostoru můžete pohodlně spustit stisknutím tlačítka a dalším stisknutím ho kdykoli přerušit.

Bezpečnost

Ochrana vozidla GUARD 360° Plus

Ochrana vozidla GUARD 360° Plus

Ochrana vozidla GUARD 360° Plus* nabízí kompletní monitorování okolí vozidla. Díky varovnému zařízení proti vloupání a odcizení vozidla a nouzové deaktivaci klíčku* můžete rychle jednat. Na cestách Vás prostřednictvím aplikace informuje detekce nárazu*. Kromě toho zvyšuje služba pomoci při odcizení vozidla* pravděpodobnost získání Vašeho majetku zpět.

Boční airbagy v zadní části

Boční airbagy v zadní části

Boční airbagy v zadní části[1] chrání hrudní oblast cestujících na zadních sedadlech při závažném bočním nárazu. Spolu se standardními okenními airbagy tak máte k dispozici maximální ochranný potenciál pro zabránění zraněním, případně zmírnění jejich následků. K tomu účelu se mezi stranou dveří a cestujícím ve vozidle vytvoří vzduchový polštář.

Systém PRE-SAFE®

Systém PRE-SAFE®

Systém PRE-SAFE® pro Vás využívá čas před hrozící nehodou. Řada opatření přitom může snížit zatížení cestujících vznikající při nehodě. Inovativní PRE-SAFE® Sound generuje v reproduktorech šum a může spustit ochranný reflex: Váš sluch se na krátkou dobu odpojí, čímž se chrání před hlasitými zvuky nárazu.

Podvozek

Podvozek s adaptivním nastavitelným tlumením

Podvozek s přizpůsobitelným tlumením

S podvozkem s přizpůsobitelným tlumením si sami[1] vyberete mezi maximálním aktivním přístupem a vysokým komfortem tlumení – podle trasy a Vašeho osobního stylu jízdy. Dále můžete nastavit tvrdost tlumení od úrovně „Comfort“ po úroveň „Sport“. Nižší úroveň podvozku a sportovní přímé řízení navíc podporují dynamický způsob jízdy.

DYNAMIC SELECT

DYNAMIC SELECT

Jeďte jednoduše tak, jak si přejete. DYNAMIC SELECT nabízí stisknutím tlačítka různé jízdní programy s předem definovaným nastavením například motoru, převodovky, podvozku nebo řízení. Například s režimem „Sport“ bude Vaše jízda dynamická, se základním programem „Comfort“ naopak velmi vyvážená. Program „ECO“ sází na účinnost, šetří palivo a peníze.

[1] V závislosti na konfiguraci se volí volitelná výbava.

Digitální doplňky pro Váš Mercedes-Benz.

Digitální doplňky pro Váš Mercedes-Benz

Ve Vašem voze Mercedes-Benz je k dispozici řada digitálních doplňků pro vyšší komfort, bezpečnost, servis a podporu. Můžete si je rezervovat podle svého přání, aby bylo Vaše vozidlo individuálně vybaveno podle Vašich představ.[1]

[1] Pro využívání služeb je nutné osobní Mercedes me ID a odsouhlasení uživatelských podmínek služeb Mercedes me connect. Navíc musí být příslušné vozidlo propojeno s uživatelským účtem. Po uplynutí prvotní doby platnosti lze služby za poplatek prodloužit, pokud jsou poté tyto služby pro příslušné vozidlo ještě nabízeny. První aktivace služeb je možná do jednoho roku od první registrace nebo uvedení do provozu zákazníkem – v závislosti na tom, co nastane dříve.